2019. március 22., péntek

Fiú 👦 vagy lány 👧? | Az elsőszülött fiú jelentősége Koreában

Amennyiben követtek valamelyik másik oldalamon, akkor valószínűleg már láttátok, hogy megosztottam a nagy hírt, vagyis, hogy júliusban kisfiunk fog születni. Végre 100%-os bizonyosságot nyert a dolog. A 12 hetes ultrahangon az orvos fiút mondott, ám a 18 hetesen ugyanez az orvos lányt. Őszintén szólva első gyermekes szülőként nekünk teljesen mindegy volt, hogy milyen nemű lesz, de vásárlás szempontjából, amit lassacskán tényleg szeretnénk elkezdeni, azért lényeges volt tudni. Mondjuk manapság a termékek sokszínűsége kimeríthetetlen, nem csak rózsaszínben és kékben kell gondolkodni, de azért a legtöbb ruhácskán van valamilyen célzás a nemet illetően, legyen az egy dínó vagy egy kis masni.


Örültünk, hogy ismét láthattuk a kisbabánkat, ráadásul rögtön 3D-ben. Ezek a fotók valószínűleg csak nekünk szépek, de csodálatos élmény, mindenkinek ajánlom. Egy érdekes dolog, hogy mióta a férjem is látta őt, azóta érzem, hogy jobban kötődik hozzá. Én a várandósság alatt jöttem csak rá, hogy az apukáknak milyen furcsa ez a helyzet, hiszen nem az ő pocakjuk kezd el gömbölyödni, nem ők érzik az első kis rúgásokat és nem részei ennek az egységnek, amit mi nők a kisbabánkkal alkotunk.

Nagyon kíváncsian várjuk, hogy a koreai és magyar gének milyen hatással lesznek egymásra. Az ultrahangos képeket nézegetve azt állapítottuk meg, hogy az orrocskája és a járom csont körüli rész az enyém. 🙃

Na de mit is gondol az ember először, amikor megtudja, hogy fiút vagy lányt hord a szíve alatt? Az én első gondolatom az volt, hogy szegénykém mehet majd a katonaságba. Természetesen lehet, hogy addigra nem is lesz sorkatonai kötelezettség, meg őszintén szólva nem is árt egy férfinak, ha egy kicsit megízleli a rend és a fegyelem ízét, de sok rosszat hallani a katonaságnál eltöltött évekről. A férjem mondjuk jó emlékeket őriz, de ő annyira jól alkalmazkodik minden helyzethez, hogy ezen már meg sem lepődöm.


Aztán a második gondolatom az volt, hogy mivel Koreában tervezünk élni, nagy valószínűséggel egyszer lesz egy koreai menyem... Juhééé... Ha egjózni mer, akkor megtiltom a házasságkötést.


Ráadásul mivel első szülött fiú lesz, ezért lehet, hogy sok lány majd nem is akar vele randevúzni. Hogy ennek mi a történelmi háttere?

Az elsőszülött fiú szerepe Koreában

Egészen a konfucianizmusig kell visszanyúlnunk, hogy erre választ találjunk. Eszerint az ősök tisztelete nagyon fontos, ez meghatározza a fő erkölcsi tanításait, vagyis hogy: "a fiú köteles megadni az illő tiszteletet az apjának, a fiatalabb testvér tisztelettel és alázattal tartozik az idősebb testvérnek, a feleség köteles megadni a tiszteletet a férjnek, az ifjabb barát az idősebbnek, az alattvaló a felettesnek, és mindenki köteles magát alávetni a császárnak."

Régen az első szülött fiút részesítették előnyben a többi gyermekkel szemben, hiszen ő volt az, aki a családi vérvonalat és nevet továbbviszi és az ősöknek tartott rituálét, például Chuseok és Sollal alkalmával megtartja. A nők nem szerettek első szülött fiúkhoz hozzá menni, hiszen ez rengeteg plusz munkával járt, ráadásul általában a férj szüleivel kellett együtt lakniuk, hogy gondoskodhassanak róluk. Persze ez manapság már igen elmaradott felfogásnak minősül, de még vannak olyan családok, főként vidéken, akik eszerint élnek.

Terülj-terülj asztalkám az ősöknek, amit a nőknek kell elkészítenie!

Amikor még nem tudtuk, hogy kisfiunk vagy kislányunk lesz, a férjem szüleit megkérdeztem, hogy minek örülnének jobban? Legnagyobb megkönnyebbülésemre azt mondták, hogy nekik mindegy, csak egészséges legyen. Azért az ősi szokásoktól nehéz szabadulni. Amikor kiderült, hogy fiunk lesz, akkor láttam rajtuk, hogy nagyon boldogok (lehet, hogy egy lánynak is ennyire örültek volna persze!), de amin jót mosolyogtam, ahogy elismerő tekintettel bólogattak rám. "Igen, megcsináltad!" 😃 Abba ne menjünk bele, hogy sejtek szintjén ez a férjemen múlott, hiszen a kisbaba neme genetikai szempontból az apákon múlik ugye...😃De azért bezsebeltem az elismerést. 😉

Koreában hivatalosan a mai napig nem árulhatják el a kisbabák nemét a szülőknek, mégpedig azért, mert attól tartanak, hogy ha nem fiú, akkor esetleg terhesség megszakításra kerülhet sor, ami kint egyébként teljességgel illegális minden formában. Persze manapság már nem hiszem, hogy ez a veszély fennállna, de továbbra is csak titokban, célozgatva osztják meg a szülőkkel az orvosok a nagy hírt.

A férjem tegnap utazott ki a szüleihez. A februári utazás ennyire eltolódott, ugyanis a munkája miatt végül nem tudott akkor kimenni. A koreai munkamorálról egy következő alkalommal írok majd nektek, mert az is megér egy bejegyzést! 😉

Köszönöm, hogy ismét velem tartottatok! Szép hétvégét kívánok mindenkinek!

2019. március 2., szombat

[K-Beauty teszt] Mamonde Rose Water tonik


Mióta kisbabát várok, próbálok még tudatosabban odafigyelni arra, hogy mit kenek az arcomra. A koreai kozmetikumokban egyébként nagyon megbízom, tudom, hogy csak igényes hozzávalókkal dolgoznak, de egész egyszerűen vannak olyan anyagok, amelyek állapotosan nem tesznek jót. A terhességem elején úgy gondoltam, hogy minden felesleges vegyszert elkerülök inkább, ezért tényleg csak egy pár lépéses úgymond mini rutint szoktam tartani reggel és este. Azért van olyan termék, aminek nem tudtam búcsút inteni, de azt hiszem, hogy ilyenkor főleg megérdemli a kényeztetést az arcunk. Egy héten például legalább egyszer használok fátyolmaszkot, bár ebben is próbálom a természetesebb összetevőjű termékeket választani.

Amiről ma szeretnék nektek írni, az egy olyan csoda, amit naponta többször is előveszek. Az első trimeszterben én sem úsztam meg a hormonális pattanásokat, nos ezekkel nem nagyon lehet mit csinálni. A kozmetikusom még a terhesség előtt azt ajánlotta, hogy arckezelésre se menjek ilyenkor, csupán ha rendeződik egy kicsit a bőröm, ami a második trimeszterre meg is történt. Biztosan találtok olyat, aki ezeknek a pattanásoknak is nekiesik, de könnyen csak tovább mérgesedhet a helyzetet, amennyiben bolygatják a bőrt a terhesség ezen szakaszában.

Szóval a csoda, amiért áldom az eszem, hogy beszereztem Koreában a múltkor, az a Mamonde Rose Water Toner, azaz egy rózsavizet tartalmazó tonik. Aki egy kicsit is benne van már a koreai kozmetikumok világában, az tudja, hogy egy toner nem egyenlő a Magyarországon kapható tonikokkal. Ezek nem szárítják a bőrt, nincs bennük alkohol. Talán a leginkább a micellás vízhez tudnám hasonlítani, bár ez nem sminkleszedésre hivatott, inkább a rutinok kezdőlépéseként egy bőrnyugtató és hidratáló folyadék.


A fő összetevő 90,89%-os damaszkuszi rózsavíz egyenesen Bulgáriából. Láttam olyan kommentet, miszerint az illata elég mű. Nos én egyszer a munkámból kifolyólag egy egész hónapot töltöttem kint Bulgáriában és a kollégákkal folyton rózsavízzel öntöztük magunkat, nem éreztem ennek a terméknek az illatát sokkal különbnek.

250mL-es és 500mL-es kiszerelésben lehet megvenni. Én rögtön a nagyobbat választottam és nem bántam meg, mert tényleg a napi rutinom szerves részét képezi. A csomagolása egyszerű, letisztult, amitől rögtön az az érzésed támad, hogy ezzel csak jót tehetsz a bőrödnek.

Habár az első trimeszterben jelentkező hormonális pattanásokkal ez sem tudott sok mindent kezdeni, ahogy kezdtek elmúlni, a hegeket gyönyörűen lehúzta. A bőröm bársonyosabb és frissebb lett tőle. Én nem csak reggel és este szoktam használni. Eléggé zsírosodik napközben a bőröm és az egyetemről hazaérvén is ezzel szoktam áttörölni az arcom. Fátyolmaszk használat előtt pedig egyenesen kötelező! 😊

Ha épp Koreában jártok, akkor az Aritaum nevű kozmetikai boltban tudtok Mamonde márkájú termékeket venni. Én tehát az 500mL-es kiszerelést szereztem be 25000₩-ért, ami akkor kb. 6250Ft-nak felelt meg. Online az ebay-en találtam rá, ahol jelenleg 6895Ft + 280Ft postaköltség tűnik a legjobb ajánlatnak. Ha érdekel, akkor katt ide. Nem ismerem az ebay-es rendszert, de a legjobb barátnőm szokott onnan rendelni és eddig csak jó tapasztalata volt. Ha ismertek megbízható eladót, akkor várom kommentben a bejegyzés alá, hogy másoknak is segíthessünk a rendelésben! 😊

Remélem a ti kedvetek is megjött a termékhez!

A poszt létrejöttében segített:


BENEDEK
(kreatív asszisztens és minőségbiztosítási szakfelelős 🐶😊 ⬅️ Ezeket ő diktálta...😉)

Amennyiben tetszenek a bejegyzések, még több tartalomért érdemes a blog Facebook oldalát is követni.

Instán is megtaláltok!

És, ha van kérésetek vagy kérdésetek, akkor természetesen email-ben is elértek.