2018. augusztus 24., péntek

I can’t keep calm! Tomorrow I’m getting married! 🇭🇺🇰🇷



Ne haragudjatok, hogy elég régen jelentkeztem utoljára, de felgyorsultak az események! Éppen a reptérre tartok a legjobb barátnőmért, Hong Kong-ból érkezik hozzám. Nem tudom, hogy mennyit tudok posztolni, mielőtt visszatérünk Magyarországra, de ígérem, hogy otthonról is írok még bejegyzéseket, mert van miről! 😄

Nem gondoltam, hogy így érzek majd, de nagyon izgulok a holnapi nap miatt! Többen kérdeztétek, hogy megosztok-e majd esküvői képeket, hát mindenképpen!!! 😍

Addig is nézzétek meg a legújabb videómat!


2018. augusztus 18., szombat

1 hét az esküvőig 👰🤵


Tegnap reggel felkerekedtem és elbuszoztam az Incheon Nemzetközi Repülőtérre. Végre a férjem is megérkezett Koreába.


Nem tudta, hogy kimegyek elé, ezért nagyon meglepődött, amikor összetalálkoztunk! :) Jó időben elindultam itthonról, de mégis majdnem lekéstem az érkezést. Képzeljétek el, hogy Tedzson-t elhagyva lerobbant a reptéri busz, viszont szerencsére hamar jött egy karbantartó csapat és 20 perc elteltével indultunk is tovább.

2 és fél óra alatt értem ki és az egyes (T1) terminálnál leszálltam a buszról, mint eddig bármikor máskor is. Bementem az érkezéshez, erre a férjem gépe nincs a listán... Igen meglepődtem! Sikerült kiderítenem, hogy a kettes terminálra (T2) fog érkezni, ezért futkároztam ide-oda, hogy találjak valami lehetőséget, hogy átmenjek a T2-re, közben pedig azon gondolkodtam, hogy vajon mióta vezették be ezt az új rendszert? Én 11. alkalommal járok most Koreában, de a szöuli reptér nekem még mindig egy útvesztő. Persze megtalálok mindent, amit kell, de mégsincs az a komfortos otthonos érzése az embernek, mint a budapesti reptéren.

Szóval a következő történt. A kettes terminál eddig is létezett, viszont az utasoknak szánt rész még nem volt megépítve, ezért, ha oda érkeztél repülővel, akkor a föld alatt egy vonat hozott át a T1-re és mindenki ott hagyta el a repteret. Nemrég az utasvárót is átadták, ezért megnyílt a T2, négy légitársaság gépe érkezik ide: KLM, Air France, Korean Air és Delta. Ő a Holland légitársasággal utazott most. A reptér 3. emeletén, a 8-as kijáratnál találtam egy ingyenes buszjáratot, ami átvitt a megfelelő helyre. 20-25 percet buszoztunk, közben láttam, hogy a férjem gépe leszállt és féltem, hogy előttem fog kiérni.

Miután leszálltam a T2-n, beszaladtam az épületbe, lementem az érkezési szintre, odarohantam egy eligazító táblához, láttam, hogy a B kijáratnál fog kijönni, szerencsére ez volt a legközelebb hozzám, becsúsztam a kijárat elé és körülbelül 15 másodperc elteltével kilépett a férjem. Nagyon örült nekem és kérdezte, "Régóta vársz?". Elmeséltem neki a történetet és jót nevettünk. Megkerestük a Tedzson-ba induló buszt és elindultunk hazafelé. Jó volt megint beszélgetni és biztos hiányoztam neki, mert a buszúton végig fogta a kezem...😊

Rengeteg dolog vár ránk az esküvő előtti utolsó héten. Tegnap este például lelkesen elkezdtünk készülni a tradicionális esküvői szertartásra, a Pyaebek-re. Muszáj gyakorolni a meghajlást egy kicsit, mivel ez nem egy sima meghajlás, hanem egészen a földre kell leereszkedni, a kezemet a szemem előtt tartva, a könyökömet széttárva. Én sosem tudtam elképzelni rendesen ezeket a leírásokat, úgyhogy itt egy kép róla! 😂


Mindezt persze esküvői Hanbok-ban. Azt mondták, hogy a menyasszonyoknak két segítője is szokott lenni, ezért biztosan nem esem majd el. Ez megnyugtató!

Rájöttem, hogy végül nem is mutattam meg nektek, melyik meghívót választottuk. A végső darab nem volt azok között, amit már bemutattam egy előző bejegyzésben, amikor még csak válogattunk, ugyanis minél tovább nézegettem a mintákat, annál több új kedvencem lett. Mindenképp valami koreai stílusút akartam választani, Magyarországon egy elegánsabb darab mellett döntöttünk anno.


Koreában szokás online meghívót is készíteni, hogy minél több embert érjen el az esküvő híre. Nem titkolt szándék, hogy minél több nászajándékpénzt akarnak gyűjteni a párok, közös életük elindításához.

Online meghívó (<--- katt)


Időközben teremcsere is történt. Eredetileg két sötétebb terem közül lehetett választani, ami nekem egy kicsit nyomasztónak tűnt. Az esküvői helyszín honlapján láttam később, hogy van egy világosabb termük is, de ezt nekünk meg sem mutatták, gondolom már le volt foglalva. Amikor kiérkeztem Koreába július végén, felhívott minket az esküvőszervező. A párocska, akik a világos termet kaparintották meg, mégis a sötétre vágynak, tudnánk-e velük cserélni?! Nem akartam hinni a fülemnek, ekkora szerencsét! :D

Eredetileg ez lett volna a termünk

Végül viszont ez lesz! ^^

Egészen lehűlt itt az időjárás, közeledik az ősz. Már egy hete láttam pár fát, amik elkezdtek vörös színben pompázni, de a hőmérsékleten ezt még nem éreztük. Tegnapelőtt hatalmas szél kavarta fel a levegőt, így most napközben is elviselhető a meleg, este pedig még egy picit fázik is az ember nyitott ablaknál. A férjem értetlenkedett, hogy miért panaszkodtunk, ez nem is olyan vészes 😎 Most nehéz elképzelni, hogy szerdán még 38 fok volt, de tényleg egész nap csak légkondiban lehetett megmaradni.

Kezdek izgatott lenni a nagy nap miatt. Eddig valahogy azt éreztem, mintha másnak szerveznék esküvőt, de lassan tudatosul, hogy ismét én megyek férjhez! 😊 Ha még új vagy a blogon nyugi, mindig ugyanahhoz a koreaihoz sráchoz megyek hozzá újra és újra! 😉


2018. augusztus 13., hétfő

Ti kérdeztétek! GYIK


Habár a blog már 2012 óta fut, magamról még nem sok mindent árultam el nektek, igaz? :) Sokszor írtok nekem, ezért úgy döntöttem, hogy most a leggyakrabban ismételt kérdéseknek szentelem ezt a posztot.
Ha érdekel még valami titeket, kérdezzetek nyugodtan.

Hány évesek vagytok, mekkora a korkülönbség a férjed és közted?
Én 26 éves vagyok, a férjem pedig 29. (Persze nemzetközi években szeretem megadni, mert Koreában egy évvel idősebbek vagyunk ugye 😂)


Mióta vagytok együtt?
2011 nyarán találkoztunk először és tulajdonképpen az első randin egy pár lettünk. Ez Koreában elég általános dolognak számít, az első randi jelenti a kapcsolat kezdetét. Tehát nemrég ünnepeltük a 7. évfordulónkat.

Nem okoz problémát, hogy az angol a közös nyelv?
Nem igazán tapasztaltam még, hogy ne tudtunk volna valamit megbeszélni. A kapcsolatunk kezdetén az ő angolja nagyon gyenge volt, az enyém szerencsére jó és ennek köszönhetően gyorsan fejlődött. Ha az ember rá van szorítva, hogy kifejezze magát valahogy, akkor meg fogja oldani. Egy percig nem aggódtam azon, hogy emiatt problémánk lehet. Ahogy az apósom mondta a köszöntő beszédében a magyarországi esküvőnkön: "máshogy néznek ki, más a kultúrájuk, más az anyanyelvük, de azzal a szeretettel, ami közöttük van, mindig mindent meg fognak tudni oldani."

Nincsenek konfliktusok a kulturális különbségek miatt?
Most lerántom a leplet, szoktunk vitatkozni. Viszont ennek semmi köze ahhoz, hogy én magyar vagyok, ő pedig koreai. Igen, vannak dolgok, amik megleptek, vagy a mai napig meglepnek Koreával kapcsolatban, de közben őt is érte már meglepetés a mi országunkban. A kapcsolatunk szerintem azért is jól működik, mert nagyon nyitottak vagyunk egymás kultúrájára, egyikőnk sem próbálja ráerőltetni a saját elképzelését a másik félre. Vannak azért játékszabályok, amihez neki kell nálunk alkalmazkodnia és vannak olyanok, amihez nekem, amikor náluk vagyok Koreában.


Hogy hogy ilyen sok esküvőtök volt?
:D:D:D... Igen, ez sokaknál képzavart okoz, ne aggódjatok. Mikor eldöntöttük, hogy összeházasodunk, akkor úgy gondoltuk, hogy mivel vegyes pár vagyunk, érdemes lenne mindkettőnk országában kimondani az igent, ugyanis nyilván egyik helyre sem tud az összes ismerős, barát és rokon odautazni. Tehát eredetileg kettő esküvőnk lett volna, de Magyarországon nem könnyítik meg a vegyes párok dolgát (a visszaélések elkerülése végett). A házasságkötés ügyintézésénél vannak határidők, amiket szigorúan be kell tartani, különben az ember kezdhet mindent elölről. Ezért volt szükség arra, hogy először az anyakönyvi hivatalban kötöttük össze az életünket két tanú jelenlétében (2017.06.02.), majd két hónappal később szertartásvezetővel volt egy nagyobb, lagzis esküvőnk (2017.09.02.) és most készülődünk a harmadik esküvőre Koreában (2018.08.25.). Vicces, hogy itt mindenki úgy beszél a közelgő nagy napról, mintha még nem is lennénk házasok. Úgy tűnik, ha nem látnak valamit, akkor az mintha meg sem történt volna.

Hogy történt a lánykérés?
Nincsenek romantikus részletek! :D A férjem egy műszaki beállítottságú ember (gépészmérnök egyébként), szeret mindent egyszerűen megoldani. Közölte, hogy szeretne eljegyezni, mondtam, hogy jó, aztán hozott egy csokor rózsát és a szirmok között volt egy gyűrű. Ezután 4 évig jártunk jegyben, de Koreában ez sem meglepő dolog, itt nem tartják az 1 évet, mint nálunk.


Mit dolgozol?
Jelenleg egyetemista vagyok. Érettségi után nem sokkal felvettek légiutas-kísérőnek és 4 évig dolgoztam repülőgépen. Most ismét visszaültem az iskolapadba és biológusnak tanulok. Soha nem késő elkezdeni a továbbtanulást! :)

Koreában éltek?
Még nem, de az a terv, hogy miután befejezem az egyetemet Magyarországon, kiköltözünk. Szeretném folytatni a tanulást, viszont a mesterképzést már itt tervezem megcsinálni. Tervem persze rengeteg van, aztán meglátjuk mit sikerül megvalósítani.

Hogyan kommunikáltok a koreai szülőkkel?
Ahogy csak tudunk, legyen az kézzel-lábbal, Google-fordítóval, vagy épp mindenki a saját nyelvén egyre lassabban és hangosabban. 😂 Én csupán olvasni és írni tudok koreaiul és őszintén szólva a suli mellett nincs is sok időm ezzel foglalkozni. Miután kiköltözünk szeretnék beiratkozni az egyetemek által szervezett fél-egy évig tartó intenzív nyelvtanfolyamra és reményeim szerint így elég hamar el tudom sajátítani a nyelvet.

Hol laktok Koreában?
A férjem szülei Tedzson-ban élnek, ezért itt szoktunk lenni náluk. Ez a félsziget közepén egy nagyváros, a gyorsvonattal szinte bármerre hamar el lehet jutni. Szerintem érdekes, hogy Tedzson Budapest testvérvárosa. Igen meglepődtünk, amikor a budapesti állatkertben a kijárat felé sétálva megláttunk egy szobrot, amit Tedzson 2016-ban ajándékozott Budapestnek.

Szoborátadás a Fővárosi Állat- és Növénykertben

Köszönöm, hogy velem tartottatok~!

Itt is megtaláltok:

Facebook: facebook.com/wanderingkorea

Instagram: jangcsilla

E-mail: jangcsilla@gmail.com

2018. augusztus 9., csütörtök

Érdekességek és furcsaságok pt.2


Ma éreztem magam először teljesen jól, ennek örömére végre ismét belevethettem magam a koreai ételek sokaságába. Mondjuk ebédre éppenséggel pizzát ettünk, de az is különleges volt egy kicsit, mivel a tészta széle édesburgonyával volt töltve, sőt még feltétként is került rá ebből a krumpliféléből. Régebben nem szerettem az édesburgonyát, de itt mindenféle formájával megismerkedtem, mivel imádják, aztán végül én magam is megkedveltem.

Vacsorára galbit ettünk. Mostanában nagyon tetszik a férjem szüleinek az a fajta étterem, ahol magadnak mehetsz el újratölteni a mellékfogásokat, ez is egy ilyen félig önkiszolgáló hely volt.



Nem is húzom tovább a szót, jöjjenek az újabb érdekes és furcsa dolgok, amiket itt Koreában tapasztaltam.

1.
A férjem szülei szerettek volna nekünk új karikagyűrűt venni ajándékba. Ugyan még csak egy éve volt az esküvőnk Magyarországon, de a gyűrűnket 7 éve viseljük. Koreában szokás, hogy egy idő után a szerelmesek párgyűrűt adnak egymásnak. Nálunk ez 1 hónap együtt járás után megtörtént és mivel otthon nem árulnak külön erre a célra készített gyűrűket, így egy rendes esküvői karikagyűrűpárt vettünk a kapcsolatunk elején. Mondjuk jó befektetés volt 😊 Én igazából nem is szeretném lecserélni, mivel 7 éve mindennap az ujjamon van és még mindig imádom, de elmentem a férjem szüleivel nézelődni egy ékszerboltba. Meglepődve láttam, hogy itt a férfiak gyűrűjében is van kő, nem csak a női darabokban. Még egy indok, amiért nem szeretnék újat venni! 😊


2.
A férjem szülei hívő emberek, egy héten több alkalommal is járnak templomba. Vasárnap szeretik, ha mi is elmegyünk legalább az első felvonásra, így a betegségem előtti héten én is beültem egy misére. Nézelődtem, mert ugye nem nagyon értek semmit azonkívül, hogy Jeszu (Jézus). Több embernél láttam szövegkiemelőt, a lényeget kihúzták a Bibliájukban, sőt volt aki jegyzetet is készített. Ti láttatok már ilyet?


3.
Szintén egy templomos furcsaság, hogy a lelkész papír helyett iPad-ről olvassa a Bibliát.


4.
Az egyik legnépszerűbb sport Koreában a baseball. 10 profi csapatuk van és rengeteg baseball pályát építettek. Én is gondoltam rá, hogy szívesen ellátogatnék egy mérkőzésre, de elbizonytalanodtam, amikor megtudtam, hogy nincs időlimit a baseball-ban, akár 3-4 óráig is eltarthat a küzdelem... Talán majd máskor...😂


5.
Itt nincs sütő. Óriási mikrók vannak helyette, amin oda tudod tekerni az oven (sütő) felirathoz a gombot, de engem ezzel nem lehet átverni! Egy mikró az nem sütő!!! Hogy fogom így sütögetni a mézeskalácsokat Karácsonykor? 🎄 😂

6.
Amikor valaki nem csukja be maga mögött az ajtót, mi azt mondjuk: "biztos barlangban lakik" (ez egy katonai szleng egyébként.). Koreában meg azt mondják, hogy: "a farka miatt nem tudta becsukni az ajtót maga mögött."


7.
Ez egy tipikus koreai babaágy. Azért szeretik jobban, mint a nálunk kapható hagyományos kiságyat mert padlófűtés van minden házban, így a kicsik biztosan nem fáznak meg télen.


8.
Ilyen egy elektromos légycsapó. Bár az új építésű lakásokban a nyílászárókat felszerelik szúnyoghálóval, a régebbi típusú házakban simán berepülnek nyáron a rovarok. Hagyományos légycsapó helyett itt ezt az elektromos teniszütő alakú eszközt használják.
9.
Az étteremben a számlát a rendelés után rögtön kihozzák az asztalhoz. Miután végeztetek az étkezéssel a kijárathoz kell magatokkal vinni és ott fizetni. Szerintem ez nem túl praktikus, hiszen ahányszor valami új dolgot rendelünk, újabb és újabb számlákat hoznak az asztalhoz. Nem lenne egyszerűbb a végén összegezni az egészet?

10.
Biztosan tudjátok, hogy étkezés közben az emberek nem kiszednek maguk elé egy adag ételt, hanem folyamatosan csipegetnek innen-onnan, nincs egy saját tálkád, minden mellék- és főfogás mindenkié. Ezt még egész egyszerű is megszokni. De gondoltátok volna, hogy a koreaiak a sütiket is ugyanígy megosszák egymással? Nagyon meglepődtem, amikor először sütiztünk együtt a férjem családjával. Kiválasztottam magamnak egy gyönyörű sajttorta szeletet, majd legnagyobb meglepetésemre az asztal közepére tették az összes tányért és mindenki elkezdte kóstolgatni a másikét.


Ha még nem olvastad volna a hasonló témájú bejegyzéseim itt megteheted: Érdekességek és furcsaságok & Tudtad? 10 random dolog Koreáról

Kövessetek Facebook-on is: facebook.com/wanderingkorea ugyanis hamarosan egy nyereményjátékkal fogok nektek készülni! 😊

2018. augusztus 6., hétfő

Kórházba kerültem 😷🏥


Kis koromban, ha a Heim Pál Gyermekkórház előtt hajtottunk el autóval és kimondtam az intézmény nevét, egy héten belül valamiért biztosan ott kötöttem ki. Azt hittem ennek az átoknak vége, erre láss csodát. A férjem apukája egyik nap valamiért meg akarta nekem mutatni a házukhoz legközelebbi kórházat. Én lelkesen olvastam a koreai kiírást: "Kan-jáng-Te-hvá-Pjang-won", vagyis Konyang Egyetemi Kórház...


Egyik nap arra keltem, hogy mindenem fáj. Rögtön gondoltam, hogy megfáztam. Nem embernek való a kinti 38 fok után leizzadva a 21-22 fokba betérni, de sajnos a légkondit mindenhol túlzásba viszik. Aznap korán lefeküdtem és másnap reggel úgy tűnt, minden rendben van, délutánra viszont éreztem, hogy fogy az erőm, de a férjem családja egy csomó programot betervezett, így nem tudtam lepihenni. Este 10 fele értünk haza és akkor már egyértelmű volt, hogy valami nagyon nincs rendben. A lázam rohamosan emelkedett, émelyegtem, szédültem, fájtak az ízületeim és az sem segített, hogy sok folyadékot veszítettem, aminek a pótlását úgyszólván a szervezetem nem támogatta. Éjjel 1-kor a férjem nővére eldöntötte, bevisz a sürgősségire..

5 perc alatt át is értünk és besétáltunk az ER feliratnál (pont, mint a Vészhelyzetben!). Egy fiú fogadott minket a pultban. Elkérte az útlevelem, felírta pár tünetemet és továbbküldött a következő szobába, ahol két ember tartózkodott mindenféle gépek között. Már az első szobában álldogálva látták, hogy lázas vagyok, ugyanis hőkamerák figyeltek minket. A fülemben le is mérték egy pillanat alatt a pontos hőmérsékletet. Ezenfelül megmérték a vérnyomásom és ők is a tünetekről kérdeztek. Egyszercsak kijött egy doki a sürgősségiről, aki a légzésemről érdeklődött, plusz meg is hallgatta a tüdőmet. Kiderült, hogy hasonló tüneteim voltak, mint amit a MERS nevű vírus produkál, ami a Közel-Keleti légúti koronavírus, ezért megnézték, hogy egyáltalán mehetek-e más betegek közé, vagy rögtön elkülönítsenek. Oké, hogy Dubai-ban szálltam át, de azért reménykedtem, hogy a reptéren semmit nem kaptam el.

Végül beengedtek a sürgősségire, ahol 5 ember várt rám. Később megtudtam a személyzet ruhájának színe is jelentéssel bír, kékben van a főorvos, fehérben a rezidensek, zöldben pedig a nővérek. Tehát innen tudtam, hogy a főorvos, 2 rezidens és 2 nővér fogadott. Úgy éreztem magam, mint a Minipoliszban Magyarországon, tudjátok, ahol a gyerekek kipróbálhatják a felnőttek munkáját. Mindenki nagyon fiatalnak tűnt, a főorvos mondta is, hogy nééézd már, egy évben születtünk!

Bent azonnal egy ágyhoz vezettek, lefektettek és ismét kikérdezték a tüneteim, de még az előbbinél is részletesebben. Miután kiöntöttem nekik a lelkem, elmentek konzultálni. Egy nővér jött vissza és mondta, hogy branült fog nekem bekötni, mert infúziót kapok és vért is kell vennie. Két tasak infúziót kötöttek rám egyszerre, amibe mindenféle gyógyszert töltöttek és azt ígérték, hogy hamar jobban leszek. Ezenkívül történt még hasi és mellkasi röntgenvizsgálat is. Körülbelül 10 méterre volt a vizsgáló, de nem engedték, hogy felálljak, az ágyon gurítottak el odáig, meg vissza.


Itt már egy kicsit jobb színem volt az infúziótól

A sürgősségin vártuk végig, hogy az infúzió lemenjen. Nagyon hálás voltam, amiért nem csak gyógyszereket írtak fel, mert ez így gyors enyhülést hozott, plusz megnyugtatott, hogy egy kicsit megfigyelés alatt tartottak. Minden eredmény egy órán belül beérkezett és a főorvos jött vissza engem tájékoztatni. Azt mondta, hogy először ugye megfáztam, majd a legyengült szervezetem összeszedett egy szalmonellához hasonlító fertőzést. 3 napi gyógyszerkúrát is összeállítottak nekem és előírták, hogy pár napig diétázzak. Körülbelül 2 és fél órát töltöttem a kórházban, minden nagyon flottul és gyorsan ment. Ezen rendszer fenntartásának persze ára is van, éppen ezért lenne fontos az utasbiztosítás, mert még ha nem is a teljes összeget, de egy nagy részét biztosan állta volna a biztosító. Én viszont életemben először nem kötöttem magamra biztosítást, mondván, hogy soha nem volt rá szükségem, erre persze ez történt. Összesen 325.000 koreai won-t, vagyis körülbelül 80.000Ft-ot fizettem az ellátásért.

A gyógyszeradagom napszakra szétszedve

Mit tudok enni?

Az elején kicsit tanácstalan voltam az étkezést illetőleg, hiszen itt vagyok Koreában és konkrétan egy diétás koreai ételt nem tudnék megnevezni. Miután egy napig nem ettem, úgy gondoltam, hogy itt lenne az ideje, de mégis mit? A sógornőm ajánlotta, hogy rendeljünk betegekre specializálódott étteremből. Kértem, hogy nézzen ki nekem valami finomat. Amikor 20 perc után kihozták az ételt és megláttam a zacskót, még nem gyanakodtam semmi rosszra. Miután kinyitottam, már annál inkább.

A reklám


A valóság

Sütőtök püré és rizses-húsos-zöldséges püré, tonhallal és fehér kimcsivel

Összesen 4 kanállal tudtam letuszkolni ezekből az ételekből és éreztem, hogy a gyomromnak nem tetszik. Szinte rosszabbul lettem, mint előző nap, ezért nem erőltettem az evést. Másnap egy picit jobban voltam már, ezért úgy döntöttem, hogy elmegyek bevásárolni és megpróbálok a szokásos otthoni diéta szerint étkezni. Itt nyilván nincs háztartási keksz vagy sós ropi, de azért találtam hasonló termékeket, amivel ki tudtam azokat váltani.

Alig vártam, hogy igyak egy finom citromos teát, áldom az eszem, hogy hoztunk ki magyar mézet és fekete teát. Néhány gyümölcsöt elég drágán adnak, így fizettem két szem citromért 600Ft-ot, vagy épp az alma kilójáért 1250-et. A banán az egyik legolcsóbb gyümölcs itt, kilóját 560Ft-ért szereztem be.



A következő fogásokon élek egy pár napja

Natúr csirkemell főtt krumplival (vagy rizzsel)


Tyúkhúsleves (a Lotte Mart nevű hipermarketben találtam zöldségleves kockát)


És persze mézes-citromos tea minden mennyiségben


Sajnos még nem kifogástalan az állapotom, de össze sem lehet hasonlítani azzal, ahogy csütörtök este voltam. Úgy tűnik megmaradok, de azért még egy pár napig jobban vigyázok magamra és folytatom a diétát!

Itt is megtaláltok:

Facebook: facebook.com/wanderingkorea

Instagram: jangcsilla

E-mail: jangcsilla@gmail.com

2018. augusztus 2., csütörtök

Betegség


Hol érne utol a betegség, ha nem Koreában?! Ne haragudjatok, de 1-2 napig nem lesz új bejegyzés! :(